OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

všetko o Rómoch a Rómskej kultúre

Kalináka museli chrániť Rómske hliadky

Vitajte na stránke dobrá muzička v sekcii Kalináka museli chrániť Rómske hliadky

Kalináka v osade museli chrániť Rómske občianske hladký

Naša Rómska komunita je pre voľby do národnej rady 30. 9. 2023 rozpolčena sú tu Rómovia ktorý podporujú stranu OĽANO a priatelia a na druhej strane sú Rómovia ktorý podporujú Jozefa Kajkoša ktorý je kandidátom strany SMER SSD z číslom 70.  Rómovia si dávajú rôzne názory na jednu ci druhu stranu na sociálnych sieťach nikdy sa to hroty až do oplzlých nadávok ci niektorý sa uchyľujú aj starým  rómskym čarom kde pália sviečky voči sebe.  Vo videu Jozefa Kajkoša sa objavujú Rómovia aj žltých vestách ktoré nosia Rómske poriadkové hladký ktorý majú chrániť a napomáhať ľudom v osadách. 

Zdroj : Jozef Kajkoš 

 

 

 

Mnohí Rómovia nemôžu odpustiť Robertovi Ficovi a Robertovi Kalinákovi bývalému ministrovi vnútra policajne zásahy v osadách kedy policajti neprimeranými zásahmi doslova zbili Rómov čo uznal aj Európsky sud pre ľudské pravá kde rozhodol aby Slovenska republika vyplatí zbitím Rómom po 20 000 odškodné.  Rómovia si sami zdiélajú tieto videa ma sociálnych sietach.

 

 

 

 

Mnohé Rómske osobnosti z muzikantského prostredia sú rozpolene a podporujú buď Jozefa Kajkoša či druhu stranu OĽANO a priatelia . 

Jozef Kajkoš kandidát za stranu Smer SSD je jeden z najpobúranejších Rómskych muzikantov v Rómskej komunite .

Jozefa Kajkoša zo strany SMER SSD podporujú známe osobnosti a kapely ako Maťo Slovak Band , Maťo Kamerou , GIpsy Dzony ale aj Gipsy Prala  ale zas na druhej strane ich kritizuje Rómska legenda Rómskej hudby Gipsy Koro vlastným menom Juraj Adam pred ktorým majú títo muzikanti rešpekt.

Zdroj : Jozef Kajkoš 

 

 

Vyjadrenie Rómskej muzikantskej legendy kde kritizuje Jozefa Kajkoša a ďalších muzikantov  že ide zo stranou SMER SSD a hovorí že Jozef Kajkoš sa živí úverov.

 

 

Rómovia nemôžu zabudnúť na Roberta Ficove vyjadrenie kde hovorí že je rozbitý ako Cigánska hráčka. 

   Do dnes ma to to video Róbert Fico na svojom Facebook pritom si dal Róma na Kandidátku strany SMER SSD !!!    

 

 

Zdroj : Robert Fico 

 

                

 

Ficovi sympatizanti použili v politickom boji už aj cigánske čary 

Zdroj : Informacie.net  článok tu 

 

 

  

Rómovia si zdieľajú rôzne videa a fotky proti strane SMER sociálna demokracia.

 

 

 

 

 

 

 

.

BlueBoard.cz

 

BlueBoard.cz

 

- . - -------