OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

všetko o Rómoch a Rómskej kultúre

Rómovia sa pobili hlava nehlava

Vitajte na stránke dobrá muzička v sekcii Rómovia sa pobili hlava nehlava

Rómovia sa pobili hlava nehlava

Rušná noc v Nálepkove. Rodinná hádka vyvrcholila zásahom policajtov

 

 

NÁLEPKOVO / Kým väčšina Slovenska spomínala na padlých v Slovenskom národnom povstaní, v Nálepkove museli policajti riešiť aktuálne boje. Proti sebe sa postavilo 50 členov jednej rodiny. Vyzbrojení boli palicami, kameňmi a sklenenými fľašami. Bitku vyprovokovalo kúpanie sa detí v potoku. V ohrození boli aj policajti.

Nepokoje vznikli pre kúpanie sa detí v potoku uprostred dediny. Obyvatelia jedného domu hovoria, že deti im tam robia neporiadok. Druhý dom zase tvrdí, že ich príbuzní jedno z detí napadli. Matky to išli riešiť. Keď prišli domov, ich príbuzní už utekali k nim, vyzbrojení ako v stredoveku. "Po počiatočnom verbálnom konflikte sa počet zúčastnených osôb navýšil, osoby vzali do rúk rôzne palice, kamene a fľaše a začali ich vzájomne do seba hádzať," priblížila Lenka Ivanová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach. Obyvatelia z domu, na ktorý útok smeroval, utiekli do dvora. Niekoľko kameňov, palíc a fliaš skončilo aj v izbách domu.

Upokojiť rozhádanú rodinu sa hliadke nedarilo, a tak si museli zavolať pomoc. Do obce vyrazili dopravní policajti, psovod aj PMJ. "Jeden z útokov zasiahol aj policajta, jeho zranenie si vyžiadalo iba jednorazové ošetrenie," informovala Ivanová.

Ľudia, ktorí mali podľa obyvateľov zničeného domu útočiť, sa bránia. Tvrdia, že kamene a palice hádzali iba deti. Po bitke mala majiteľka rozbitého domu poškodenú peru a menšiu ranu na nohe. Ošetrenie však nepotrebovala. "V súčasnej dobe policajti objasňujú jedno oznámenie o spáchaní priestupku a naďalej preverujú ďalšie okolnosti tohto prípadu, vzhľadom na početnosť jeho aktérov," uviedla Ivanová.

Autori
Matúš Gavlák
PUBLIKOVANÉ 30.8.2023 O 19:17 · ZDROJ NOVINY.SK/TV JOJ

    

 

 

 

 

 

.

 

BlueBoard.cz

 

BlueBoard.cz

 

- . - -------