OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

všetko o Rómoch a Rómskej kultúre

Fašisti v EU Parlamente a Pollák ?

Vitajte na stránke dobrá muzička v sekcii Fašisti v EU Parlamente a Pollák ?

Podlá predbežných výsledok volieb Fašisti Mazurek a Uhrík sú v EU parlamente Rómsky politik Peter Pollák mimo európskeho parlamentu .
Ako pre sú spočítane ako vždy hlasy malých dedinách a mestečkách podlá tohto by už Peter Pollák by mal ostať mimo Európskeho Parlamentu.

   Peter Pollák a Hnutie Slovensko OĽANO totálne prepadli !!! dostali zatial len 2% hlasov   

 

   

 

    

 

    

 

 

 

  • Neoficiálne výsledky naznačujú výhru PS (28 %) pred Smerom (25 %)
  • Oficiálne výsledky budú po 23.00 po skončení volieb v celej Únii
  • Analýza výsledkov: najviac si polepšila Republika
  • Komentár šéfredaktora Kostolného
14:32
Smer nemôže tvrdiť, že má podporu väčšiny, píšu v ankete Szomolányi, Markoš, Mikloš, Hudák, Štrasser. „Eurovoľby dopadli horšie, než si väčšina pozorovateľov myslí,“ tvrdí však Ivan Mikloš.
14:22
Slovensko bude mať historicky najviac žien v europarlamente, získali sedem z 15 mandátov. Za PS boli pravdepodobne zvolené Ľubica Karvašová, Veronika Cifrová Ostrihoňová a Lucia Yar. Za Smer Monika Beňová, Judita Laššáková a Katarína Roth Neveďalová. A za KDH Miriam Lexmann.
Po eurovoľbách 2004 a 2009 malo Slovensko v EP päť žien, v roku 2014 štyri a po voľbách 2019 len tri.

 

Progresívne Slovensko sa v eurovoľbách priblížilo k zisku voličov z vlaňajších parlamentných volieb. Najvýraznejšie mobilizovala Republika, ktorá naplnila svoj potenciál z parlamentných volieb na 130 percent.

 

Kresťanská únia získala vo voľbách do Európskeho parlamentu podľa neoficiálnych výsledkov len 9313 hlasov, čo znamená 0,63 percenta hlasov. Lídrom kandidátky bol Milan Krajniak, ktorý po vlaňajších voľbách odišiel zo Sme rodina.

Predsedníčka strany Anna Záborská sa vlani dostala do Národnej rady na kandidátke strany Slovensko a o miesto v Európskom parlamente sa tentoraz neuchádzala.

Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha na Telegrame píše, že odchádza ako europoslanec do Bruselu. „Osobne idem s plnou vervou do Bruselu bojovať za Slovensko, za vás a za Roberta Fica.“

Blaha ďalej ďakuje voličom, že Smer získal 5 europoslancov, a o víťazstve PS hovorí, že ide o Pyrrhovo víťazstvo, keďže iné liberálne strany sa do europarlamentu nedostali.

13:05

Slovensko po atentáte: politika sa nekončí, rozhodujú stále voľby, píše šéfredaktor Matúš Kostolný. „Víťazstvo PS je viac ako iba porážkou Smeru. Je to nádej, že slušnosť, pravda a odbornosť stále majú šancu.“

13:04

Niektoré volebné miestnosti v štajerskej obci Deutschfeistritz na juhovýchode Rakúska boli v nedeľu nefunkčné z dôvodu lejakov a bleskových záplav. Miestne úrady na situáciu rýchlo zareagovali a volebné miestnosti vytvorili na iných miestach.

Obyvateľov o presune informovali pomocou vývesných tabúľ, ale aj na sociálnych sieťach.

Podľa úradov sa neočakáva, že by tieto komplikácie mali mať dosah na priebeh volieb do Európskeho parlamentu, ktoré sa v nedeľu konajú v Rakúsku a zároveň vo väčšine členských krajín EÚ.

Štajersko zasiahli v sobotu večer lejaky. Vyvolali bleskové povodne, ktoré poškodili viacero domov a z ulíc strhávali autá.

V nedeľu sa počasie zdanlivo na chvíľu upokojilo, meteorológovia však neskôr varovali pred možnými ďalšími búrkami očakávanými počas celého dňa, a to najmä v spolkovej krajine Tirolsko. (tasr)

12:43

Tlačová konferencia o vyhlásení oficiálnych výsledkov volieb do Európskeho parlamentu bude dnes o 23.00 h.

Informovať budú predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Burda, predseda štatistického úradu Martin Nemky, riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán sekcie verejnej správy ministerstva vnútra Eva Chmelová a prezident Policajného zboru Ľubomír Solák.

12:39

Poslanec Smeru Tibor Gašpar očakáva, že po eurovoľbách prejde aj frakcia európskych socialistov „revíziou“ a zmenou myslenia. Pýtal sa, v čom je SNS extrémna, keď v reakcii na koaličnú dohodu s ňou pozastavili Smeru členstvo v Strane európskych socialistov.

„To je zasahovanie do národnoštátnych záujmov,“ hovoril Gašpar.

V relácii V politike televízie TA3 vyčítal Bruselu, že sa snaží určovať aj to, koľko máme mať na Slovensku policajných obvodných oddelení alebo s kým má Smer podpísať koaličnú zmluvu.

Martin Dubéci (PS) pripomenul Gašparovi, že európski socialisti sú frakciou, nie inštitúciou a mali by byť pre Smer spojencom.

„Vaši spojenci hovoria o vás, že medzi nich nepatríte. Ale to je vzťah rovný s rovným. Je na vás, či je vaším spojencom Milan Uhrík (Republika) alebo Olaf Scholz (nemecký kancelár, Sociálnodemokratická strana Nemecka),“ dodal Dubéci a poznamenal, že skôr sa zdá, že Smer sa vydá prvou cestou.

Gašpar sa pýtal, čím sa Republika previnila. „Neboli to zrušené politické strany. Ľudia ich legitímne volia. Nemôžeme ich ignorovať ani vytesňovať,“ povedal Gašpar.

Odmietol, že Dubéci automaticky podsúva spoluprácu Smeru s Republikou, a pripomenul, že Uhrík sa voči Smeru opakovane vyhraňoval.

Napriek tomu Gašpar nevidí nič zlé na tom, ak europoslanci za Smer budú hlasovať v určitých témach tak ako zástupcovia Republiky, napríklad pri vojne na Ukrajine.

12:31

Stranu Demokrati mrzia výsledky eurovolieb, podľa ktorých tesne nedosiahla päť percent potrebných na zisk mandátu. „Mrzí nás to o to viac, že ak by podľa predbežných prepočtov Demokrati získali päť percent, Smer by mal o jeden mandát menej.“

„Takto 8 z 15 poslancov nie je zaradených vo frakciách, a teda ich možnosť čokoľvek ovplyvniť v prospech Slovenska bude nulová,“ skonštatovali Demokrati v stanovisku na Facebooku. (tasr)

12:28

Minister Juraj Blanár dúfa, že ak sa europarlament posilní o sociálnodemokratických poslancov, EÚ sa zásadne zmení. Podľa Blanára by sa mohla posunúť viac „pro-mierovým“ smerom a verí, že sa skončí „pofidérna“ éra Ursuly von der Leyenovej. (rtvs)

12:12

Juraj Blanár je spokojný s tým, že Smer získal v eurovoľbách o dva mandáty viac ako naposledy. Úspech PS vo voľbách vidí v tom, že strana v kampani vyvoláva strach u voličov a hrozila odchodom Slovenska z Európskej únie. Podľa Juraja Krúpu z SaS, naopak, Smer hrozil v kampani „bruselským diktátom“. (rtvs)

12:06

Poslanca SaS Juraja Krúpu mrzia výsledky strany v eurovoľbách – nezískala ani jeden europoslanecký mandát. Podľa neho si v strane musia výsledky vyhodnotiť. „Podľa toho uvidíme, čo bude potrebné zmeniť vo fungovaní strany a v systéme kampaní,“ povedal Krúpa v RTVS.

11:56

V Európskom parlamente končí 8 zo 14 politikov, ktorí v uplynulom funkčnom období zastupovali Slovensko. Mandát podľa neoficiálnych výsledkov nezískali Ivan Štefanec z KDH, europoslanec SaS Eugen Jurzyca ani Peter Pollák (Slovensko, bývalé OĽaNO).

Do europarlamentu sa nedostali ani Jozef Mihál (Demokrati) a Miroslav Radačovský, ktorý kandidoval za svoje hnutie Slovenský patriot. V roku 2019 bol zvolený na kandidátke ĽSNS.

Mihál do Európskeho parlamentu nastúpil ako náhradník po minuloročných parlamentných voľbách, keď sa uvoľnil mandát po predsedovi PS Michalovi Šimečkovi.

Ďalší traja europoslanci už nekandidovali. Vladimír Bilčík bol v roku 2019 na kandidátke PS/Spolu, Lucia Ďuriš Nicholsonová sa do europarlamentu dostala za SaS. Robert Hajšel kandidoval za Smer, no nebol členom strany.

Najdlhšie spomedzi týchto politikov bol europoslancom Ivan Štefanec. Prvýkrát sa do Európskeho parlamentu dostal v roku 2014 za SDKÚ, potom odišiel do KDH, kde bol pred piatimi rokmi lídrom kandidátky. Tento rok bol na štvrtom mieste.

V Európskom parlamente by mali pokračovať Martin Hojsík a Michal Wiezik z PS, Monika Beňová a Katarína Roth Neveďalová zo Smeru, Milan Uhrík (Republika) a Miriam Lexmann (KDH). Doplní ich deväť novozvolených kandidátov, keďže Slovensko bude mať po týchto voľbách v Európskom parlamente 15 zástupcov.

11:54

Výsledky eurovolieb budeme analyzovať vo volebnom štúdiu Moniky Tódovej od 17:00 na Facebooku a YouTube Denníka N. Hosťami budú šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný, riaditeľ online Konštantín Čikovský a autor Vývoja bojov a šéf publicistiky Roman Pataj.